Bun venit pe site-ul Primariei Sambata de Sus!

Primăria comunei a achiziționat două aparate de măsurare a temperaturii

27 mai 2020

Primăria comunei a achiziționat două aparate de măsurare a temperaturii (termometre de la distanță) spre a fi folosite în perioada stării de alertă și ulterior, fiind obligatoriu să existe proceduri de triaj la intrarea în instituții. De aceea, unul va fi utilizat la școală și unul la primărie.

Astfel, am respectat și dispozițiile Hotărârii nr. 24/2020 a Comitetului Național pentru Situații de Urgență, care stipulează că ,,instituțiile și autoritățile publice trebuie să ia măsuri pentru asigurarea triajului epidemiologic constând în controlul temperaturii personalului propriu și vizitatorilor, la punctele de control-acces în incinte”.

Last modified: 14 iulie 2020

Comments are closed.